SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 618066
nr 61 8066
SKEDAR
3 st, silver, 17/1800-tal
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
tisdag 5 juni 2001
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver